icon_widget_image ul. Kościelna 65 | 47-364 Komorniki icon_widget_image +48 576 422 433 icon_widget_image biuro@gspservices.pl
Image Alt
GSP SERVICES

Odpylanie i wentylacja

Zajmujemy się specjalistycznym czyszczeniem technicznym, w tym także kompleksowym czyszczeniem linii produkcyjnych. Oferujemy również przygotowania hal i magazynów.

Odpylanie i wentylacja

Systemy odpylania i wentylacji

Odpylanie w przemyśle – wybierz kompleksową usługę

Zastosowanie systemów odpylania ciał stałych, gazów oraz wentylacji jest konieczne w każdej gałęzi przemysłu. W zależności od ilości generowanych przez linię produkcyjną zanieczyszczeń stosuje się mniej lub bardziej skomplikowane mechanizmy, które pozwalają usuwać pyły i dymy, zanim rozprzestrzenią się po całym pomieszczeniu. Jeśli nie zostaną usunięte, mogą przedostawać się do płuc i powodować alergie, choroby dróg oddechowych, a długofalowo – nawet nowotwory.

Nieczęsto zdarza się, aby zakład produkcyjny generował tylko jeden typ zanieczyszczeń. W GSP Services stosujemy zróżnicowane systemy odpylania przemysłowego, dostosowane do rodzaju niebezpiecznych pyłów poprodukcyjnych oraz uwarunkowań architektonicznych budynku.

W zależności od Twoich potrzeb wykorzystujemy urządzenia umożliwiające odpylanie u źródła (tak stanowisk pracy, jak i narzędzi) oraz dodatkowego oczyszczania powietrza. Urządzeniami tymi są najczęściej ssawy stanowiskowe, zaawansowane technologicznie okapy, ramiona odciągowe i wyciągi montowane bezpośrednio do maszyn.

Zaawansowane i dostosowane do potrzeb systemy wentylacji przemysłowej

Dopełnieniem odpylania jest właściwie dobrany system wentylacji przemysłowej wyposażony w wysokiej jakości urządzenia filtracyjne. Ponieważ są one dostosowane do charakterystyki zanieczyszczeń, montowane przez nas instalacje mają maksymalną skuteczność.

Tak wysoka efektywność filtracyjna sprawia, że systemy te znajdują zastosowanie w wielu różnych gałęziach produkcji przemysłowej. Z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle metalurgicznym, lotniczym, drzewnym, tekstylnym, kamieniarskim, farmaceutycznym, energetycznym, papierowym i wielu innych.

Najwyższe bezpieczeństwo i komfort pracy

W GSP Services możesz liczyć na współpracę, która spełni Twoje wymagania w 100%. Dzięki dużemu doświadczeniu w projektowaniu i montażu wentylacji przemysłowych oraz urządzeń do odpylania możemy sprostać nawet najtrudniejszemu zadaniu i wykonać zlecenie od A do Z.

Otrzymasz od na wsparcie na każdym etapie współpracy – przejmujemy pełną opiekę nad instalacją także w zakresie jej konserwacji. Dzięki temu:

 • nie musisz tworzyć odrębnego działu zajmującego się wentylacją i odpylaniem przemysłowym i zatrudniać nowych pracowników;
 • lepiej zarządzasz mniej liczną załogą;
 • nie musisz inwestować w bazę know-how, a w zamian za to korzystasz z gotowych rozwiązań wypracowanych przez naszych specjalistów;
 • zapewniasz swoim pracownikom bezpieczniejsze i zdrowsze środowisko pracy;
 • chronisz maszyny przed zniszczeniem.

Zlecenie firmie z szerokim zapleczem technologicznym i własnym parkiem maszynowym odpylania ciał stałych z pyłów, gazów przemysłowych i wentylacji pozwoli Ci lepiej skupić się na innych obszarach działalności Twojego zakładu.

Certyfikaty ATEX

W GSP Services zajmujemy się również odpylaniem przemysłowym pyłów wybuchowych zgodnie z aktualnymi normami. Wykonujemy szczegółowe analizy zagrożenia wybuchem, a także udzielamy niezbędnego wsparcia i doradztwa w tym zakresie.

Masz pytania lub chcesz poznać szczegółową ofertę? Skontaktuj się z nami, aby otrzymać profesjonalną ocenę Twoich potrzeb i możliwości!

Masz pytania? Zadzwoń +48 576 422 433

lub wyślij wiadomość! Chętnie odpowiemy.

  Nazwa *

  E-mail *

  Telefon

  Wiadomość

  Project Info